Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarında büyük ilgi YİNKADER Atölyelerinde!

TARİH

PAYLAŞ

BİZİ TAKİP ET

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Çukurova Üniversitesinin ev sahipliğini yaptığı ve yakın illerden gelen üniversitelerin de misafirliğini üstlendiği Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı 14-15 Mart tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezinde düzenlendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe ilgi büyüktü.

Aralarında dernek üyelerimizin çalıştığı işletmelerin yoğunluğunda olan 100’ü aşkın firma, kurum ve kuruluş ile yaklaşık 25.000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen fuarda; bizler YİNKADER ailesi olarak, öğrencilere insan kaynakları ve iş hayatı alanında atölyeler düzenleyerek kariyerlerinde katkıda bulunduk.

Toplam 8 atölye ile en fazla etkinlik düzenleyen kurum olduk.

Düzenlenen etkinliklerden “Zaman Yönetimi”ni derneğimiz üyelerinden Kerim Caymaz üstlendi ve katılımcılara zaman algısı ve yönetimi hakkında bilgiler verdi. Ardından Derya Pütün, P4C eğitimi uygulaması yaparak; katılımcılara duygusal, iletişimsel ve bilişsel becerilerinin gelişmesinde katkı sağladı. Şiddetsiz İletişim konulu atölyemizi Anadolu Talaşlı İmalat Teknolojileri Genel Müdürü Atakan Çapcı’nın katkılarıyla düzenledik ve katılımcılar gerek iş hayatında gerek sosyal hayatlarında doğru iletişim becerilerini geliştirdiler.

Etkinliğin son günü olan 15 Martta ise Kurucu Başkanımız Ergin Koluman , İş Hayatına Hoş Geldin konulu atölyede katılımcılara kariyerleriyle ilgili bilgiler sundu. “İş Dünyası ile Tanışmaya Ne Dersin?” konulu etkinliğimizi derneğimizin Genel Sekreteri Gülçin Yağan Özbek’in katkılarıyla düzenledik. Derneğimizin Başkan Yardımcısı Tahir Gökçek, “İş Dünyasında Network Geliştirme” konulu etkinlikte katılımcılarla bir araya gelerek iş dünyası hakkında bilgiler verdi. Derneğimizin Saymanı olan Birgül Sumra ise “Kendini Keşfet” ve “ İnsan Kaynakları Nedir, ne iş yapar?” konulu iki atölyemizde de katılımcılarla vakit geçirerek yeni deneyimler kazandırdı.

Sınırlandırılan katılımcı sayısının üstüne çıkarak yoğun ilgiyle karşılaşan Yenilikçi İnsan Kaynakları Derneği olarak bizler bu ilgiden memnun kalarak Adana’da ilk ve tek insan kaynakları alanındaki platformu olmanın haklı gururu içerisindeyiz. Katılımcılara; atölye çalışmasında yardımcı olan üyelerimize teşekkürü borç bilerek, bu gibi büyük etkinliklerde yer almaya özen göstererek, YİNKADER ailesi olarak büyümeye devam edeceğiz.

Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarında büyük ilgi YİNKADER Atölyelerinde!

DAHA
FAZLA

Başa dön