Pwc’nin dünya genelinde 5050 CEO ile gerçekleştirdiği çalışma Covid-19 pandemisinin gölgesinde yayınlandı.

TARİH

PAYLAŞ

BİZİ TAKİP ET

Türkiye’den 70 CEO’nun katıldığı çalışmada dünyadaki beklentiye paralel olarak ekonomik bir iyileşme bekleniyor. Türkiye’deki CEO’ların %70’nin büyüme beklentisine sahip olması sadece küresel büyüme için değil aynı zaman da kendi kurumları içinde geçerli olduğu görülüyor.

CEO’ların endişelerine de yer veren çalışma salgının hemen arkasından artan siber saldırıların artması yöneticileri düşündürür duruma sevk ediyor. Diğer bir endişe yarattığı görülen madde ise dezenformasyon.

Türkiye’deki CEO’ların endişe konusunda daha farklı öncelikleri olduğu görülüyor ve bu öncelikleri başını pandeminin de etkisiyle sağlık krizleri oluşturuyor. Diğer etmenler ise kur oynaklığı, politika belirsizliği ve iklim değişliği oluşturuyor.

Evden çalışmaların artışıyla beraber Türkiye’deki CEO’ların %47 si önümüzdeki 3 yıl içinde dijital dönüşüm yatırımlarının artırılacağını söylüyor.

Raporu daha detaylı incelemek için; https://www.pwc.com.tr/tr/publications/arastirmalar/assets/24-ceo-arastirmasi/24-kuresel-ceo-arastirmas-tr-ozeti.pdf  

Pwc’nin dünya genelinde 5050 CEO ile gerçekleştirdiği çalışma Covid-19 pandemisinin gölgesinde yayınlandı.

DAHA
FAZLA

Başa dön