YİNKADER’den İLK: “İnsan Kaynakları Yetiştirme Programı” Sosyal Sorumluluk Projesi

TARİH

PAYLAŞ

BİZİ TAKİP ET

Yenilikçi İnsan Kaynakları Derneği (YİNKADER) tarafından gerçekleştirilecek “İnsan Kaynakları Yetiştirme Programı (İKYP)” sosyal sorumluluk projemizin başvuruları başladı.

İnsan Kaynakları Yetiştirme Programının amacı, İnsan Kaynakları alanında kariyerini geliştirmeyi hedefleyen profesyonelleri, En Üst Seviye İK Profesyoneli rolüne hazırlamak, güncel dünya trendlerine hâkim ve güçlü liderlik özelliklerine sahip İK’lar olarak iş dünyasına kazandırmaktır.

Bir İK’nın sahip olması gereken teknik bilgiler, sosyal beceriler ve liderlik yetkinliklerinin kapsama alındığı, toplam 16 gün sürecek olan bu programda katılımcılar, insan kaynakları stratejisi oluşturma, organizasyonel gelişim, çalışan deneyimi, yetenek yönetimi gibi alanlarda güncel uygulamaları inceleyerek kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Aynı zamanda koçluk, liderlik, stratejik düşünme gibi alanlarda eğitim görerek, kurumlarında insan kaynakları yönetimini operasyonel bir süreçten çıkarıp, stratejik iş ortaklığı sürecine nasıl taşıyabileceklerini öğrenecekler. Bu doğrultuda, bölgemizin insan kaynakları yönetimi alanında en önemli uzmanları ve akademisyenleri ile çalışacaklar.

Tüm bunların yanında sektörün önde gelen İK’ları, Akademisyenleri ve İş Kulübü liderleri ile gerçekleştirecekleri koçluk ve deneyim aktarım seansları sayesinde, pratikte uygulanabilir bilgi ve yetkinlik elde edeceklerdir.

Sen de projemize başvuruda bulunmak istiyorsan projelerimiz sayfasına bekliyoruz.

YİNKADER’den İLK: “İnsan Kaynakları Yetiştirme Programı” Sosyal Sorumluluk Projesi

DAHA
FAZLA

Başa dön